gear
gear
gear

PQP 6.3 چیست؟

شرکت PQP با بهره مندی از تجارب انجمن صنعت خودروسازی و مرکز مدیریت کیفیت آلمان مدل ترکیبی PQP 6.3 را تدوین نمود و با بومی سازی آن برای صنایع عمومی و به خصوص صنعت خودروسازی ایران آماده ارائه آموزش های تکمیلی برای اجرای چرخه ممیزی فرایند،مربیگری و رهبری حل مسئله می باشد.

دوره ممیزی فرایند عمیق PQP 6.3

دوره آموزشی ممیزی عمیق به روش PQP 6.3 ویرایش 1401 برای کلیه صنایع تولیدی (اعم از خودروسازی و لوازم خانگی ) ارائه می گردد. این دوره میتواند برای مدیران و کارشناسان در حوزه کنترل و تضمین کیفیت و یا افرادی که نیاز به آشنایی اولیه با تکنیکها و فنون ممیزی به روش فرایندی دارند (که سابقه حداقل 5 سال تجربه صنعتی،  که 2 سال آن در سیستم مدیریت کیفیت باشد) مفید باشد.

 

این دوره در 5 روز برقرار می گردد.در این دوره شما با تعریف فرایند و ممیزی بر اساس رویکرد فرایندی آشنا شده و پس از یادگیری اصول ممیزی ISO 19011 آماده فراگیری روش ممیزی PQP 6.3 خواهید شد. در کنار روش اجرایی این ممیزی لازم است تا بر ابزار های اصلی مدیریت کیفیت مثل علم آمار و کاربرد آن ، تکنیک FMEA و … مسلط شوید.بنابراین شیوه بهره برداری از این ابزار ها و ارتباط آن ها با ممیزی به شما آموزش داده خواهد شد.

در انتهای این دوره به داوطلبان واجد شرایط ، گواهینامه معتبر کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارت صلاحیت ممیزی فرایند PQP 6.3 اعطا خواهد شد.

ماژول - E : اخذ صلاحیت به عنوان ممیز فرآیند در چرخه عمر محصول PQP 6.3 با آزمون تایید شده توسط کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر (5 روز)

این پیشنهاد برای افرادی طراحی شده است که می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به  گواهی ممیز فرآیند PQP 6.3 در ایران دست یابند. ماژول E شامل ماژول A، ماژول B و ماژول C است. ماژول ها می توانند مستقل از یکدیگر باشند.

ماژول -A : مبانی عمومی برای ممیزی فرآیند (2روز)

این آموزش بر اساس رویکرد فرآیندی استاندارد  ISO 9001 و  IATF 16949 و الزامات خاص مشتری ، اصول اولیه ممیزی فرآیند به روش  PQP 6.3 را به شما آموزش می‌دهد. مقدمه تکنیک های ممیزی شامل الزامات کلی، روش ها، اصول و تجزیه و تحلیل ریسک است. این اصول شما را قادر می سازد تا به درستی مراحل لازم را برای انجام ممیزی فرایند PQP 6.3 به کار بگیرید. حوزه های متمرکز زیر در طرح دوره گنجانده شده اند و با استفاده از مثال های عملی مورد بحث قرار می گیرند:

–  سیستم های کیفیت، کاربرد و فایده برای ممیزی فرآیند (ISO 9001; ISO/TS 16949)

–  روش های مدیریت کیفیت در صنعت خودرو شامل: فرایند تایید قطعات تولیدی ، طرح کنترل و جایگاه کنترل نوسانات ، طرح ریزی کیفیت، تجزیه و تحلیل ریسک مانند FMEA، فرآیندهای حل مسئله در PQP و…

–  تجزیه و تحلیل ریسک با آنالیز مدل “لاک پشت”.

–  ارتباطات، رفتار و منشور اخلاقی برای ممیزان

–  نمونه الزامات مشتری و تفسیر آنها (الزامات PQP ، الزامات VW و …)

–  مراحل ممیزی با رویکرد فرآیندی (از آماده سازی تا تکمیل)

– ارزیابی و قوانین آن

– آشنایی با چرخه ممیزی فرایند، مربیگری و رهبری حل مسئله

در این مرحله شما با اصول پایه در خصوص مفاهیم فرایندی و گام های انجام ممیزی فرایند به روش PQP 6.3 آشنا میشوید.

ماژول -B : ممیزی فرآیند - چرخه عمر محصول (2 روز)

بر اساس رویکرد فرآیندی ISO 9001 , IATF 16949 و الزامات مشتری مرتبط، این بخش از آموزش به شما می آموزد که پرسشنامه PQP 6.3 را در سراسر زنجیره تامین P1-P7 با کمک تفاسیر و مثال های عملی اعمال کنید. هدف ما این است که شما را قادر کنیم از ممیزی فرآیند برای شناسایی خطرات احتمالی و پتانسیل‌ در سراسر زنجیره تامین استفاده نمایید. حوزه های متمرکز زیر در طرح دوره گنجانده شده اند و با استفاده از مثال های عملی مورد بحث قرار می گیرند:

– آماده سازی ممیزی

–  استفاده از پرسشنامه مربوطه (P1–P7 شامل تجزیه و تحلیل بالقوه)

–  تکمیل پرسشنامه ها و امتیاز دهی به روش PQP

–  الزامات مشتری و تفسیر آنها (الزامات PQP ، الزامات خاص مشتری (CSR) و غیره

–  قوانین ارزیابی و ارزیابی در چرخه عمر محصول

–  مستندسازی و تکمیل مدارک

– ارزیابی سطح بلوغ سازمان ها به روش PQP

این مفاهیم برای اصلاح، تثبیت و بهینه‌سازی فرآیندها اعمال می‌شوند و در تمرین‌ها و مثال‌ها توسعه می‌یابند. هدف، اطمینان از یک ارزیابی قوی و عمیق است .

ماژول - C : روز امتحان جهت اخذ گواهینامه ممیز فرایند (1 روز)

آزمون ممیزی فرآیند PQP 6.3 در دو بخش است: یک آزمون کتبی و یک آزمون شفاهی. پس از قبولی در آزمون ها، گواهینامه ممیز عمیق به روش PQP از کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، کارت ممیزی و یک CERT. No در پایگاه داده سایت PQP.Co.ir دریافت خواهید کرد. برای صدور این کارت ، به یک عکس پرسنلی 3*4 با فرمت JPEG نیاز داریم.

*پیش نیازهای شرکت در آزمون:

پذیرش در روز امتحان منوط به احراز شرایط ممیزی در هنگام ثبت نام خواهد بود.

*شرایط لازم برای پذیرش در آزمون:

ارائه رزومه و مدارک صلاحیت ممیزی با حداقل 5 سال تجربه صنعتی،  که 2 سال آن در سیستم مدیریت کیفیت باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *