gear
gear
gear

دوره مدیریت از راه ارزش ها (Managing By Values)

در این دوره آموزشی قصد داریم با مفهوم مدیریت از راه ارزش ها (Managing By Values) یا به اختصار MBV آشنا شویم. پنجمین بخش استاندارد ISO 9001 به رهبری اختصاص دارد این کلید واژه در بساری از مسائل مرتبط با مدیریت به چشم می خورد و مدت هاست در ادبیات مدیریت جایگاه ویژه ای دارد  در بسیاری از سازمان ها ، مشکلات عمده ای در عملکرد و بهره وری وجود دارد که بخشی از آن به سبک پدرسالارانه حاکم بر فرهنگ سازمان ها بر می گردد. در چنین سازمان هایی، تصمیم گیری و رهبری بر اساس سلسله مراتب و قدرت شخصی صورت می گیرد. چنین سازمان هایی به مهارت های فردی رهبر سازمان وابسته اند و نه به خرد جمعی و همافزایی گروهی در نتیجه اینگونه سازمان ها در برابر مدیریتی ناکارآمد و فرهنگ و خرده فرهنگ های نامناسب که ممکن است در سازمان به وجود بیایند بسیار آسیب پذیر اند به علاوه در هر سازمان ممکن است تعارضاتی پیش بیاید که با توجه به تقابل هایی که ممکن است در منافع یا ارزش های دو یا چند بخش یا فرد وجود داشته باشد این تعارضات در صورت یکدست نشدن ارزش های سازمان غیر قابل حل یا بسیار مشکل به نظر می رسند چگونه میتوان تمام این مشکلات مهلک برای سازمان را حل کرد ؟

در این دوره آموزشی به شما آموزش داده می شود تا سازمان خود را به سازمانی ارزش محور تبدیل کنید 

تغییر در سازمان‌ها به دو دلیل اجتناب‌ناپذیر است:

  – محیط در حال تغییر و ایجاد شرایط جدید

  – شناسایی فرصت‌ها در دل تهدیدات

در کنار لغت تغییر، عنوان چالش نیز نهفته است و مهم‌ترین چالش استفاده از باورها و ارزش‌ها برای ایجاد ثبات در فرایند تغییر است و دراین‌بین مهم‌ترین موضوعات اختصاص به شناخت خود واقعی انسان دارد. قانون 5 انگشت، به صورتی ساده 5 قوای انسان را ترسیم نموده و مسیر عشق به بی‌نهایت را مهندسی می‌نماید. در کارگاه‌های مختلف میزان افتراق در ارزش‌ها استخراج شده و بر روی ایجاد هم‌گرایی بحث می‌شود (رئیس حقیقی، ارزش‌های برگزیده سازمان هستند). زمانی که تعارض بین آدم‌ها باعث عدم پیشرفت یک تیم می‌شود از روش POPS استفاده می‌گردد. در برنامه عملی ترمیم شکاف به روش GAAP در طی 5 مرحله ضمن شناسایی اصل ارزشی میزان شکاف بین وضعیت مطلوب با وضعیت موجود استخراج شده و در گام سوم شاخص‌های عملکردی استخراج می‌گردد. در گام چهارم اقدامات کاهش شکاف تعریف و در مرحله آخر منافع حاصله برآورد می‌گردد.

هدف دوره

ارائه راهکارهای عملی در خصوص نزدیک‌سازی ارزش‌ها در داخل سازمان‌ها مبتنی بر ارزش‌های اصیل به‌یادگارمانده از نیاکان ما 

سر فصل ها

 • چیستی ارزش ها و تفاوت آنها با باور ها و فرهنگ و اهمیت توجه به آن ها
 • قانون 5 انگشت در شناسایی مراتب نفس انسان
 • به توافق رسیدن در مورد ارزش های سازمان 
 • گستردن ارزش ها در سازمان و یاداوری آنها
 • وارد کردن ارزش ها به عملیات روزانه سازمان 
 • حل اختلافات و تعارضات با استفاده از ارزش ها 
 • مدل های TOPS POPS و GAAP
 • روش های حل اختلافات سازمانی 
 • شاخص های سنجش عملکرد مدل 
 • آزمون 
 • نظرسنجی

طول دوره

دو روز (شانزده ساعت) 

گواهی نامه

برای کلیه شرکت کنندگانی که در تمام مدت دوره شرکت کرده و در آزمون کتبی شرکت می کنند، گواهینامه معتبر پایان موفقیت آمیز توسط کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر و یک CERT. No در پایگاه داده سایت PQP.Co.ir اعطا خواهد شد. برای کسانی که در آزمون قبول نشوند گواهی حضور صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *