gear
gear
gear

دسته بندی: PQP

مقالات

آماده سازی ممیزی فرآیند دایملر،اجرا و ارزیابی در فورشیا کوشیتسه​

تجربه شعبه کوشیتسه شرکت فورشیا در کسب آمادگی برای موفقیت در ممیزی فرایند شرکت دایملر(تولید کننده مرسدس بنز) در فرصت 3 ماهه منتهی به این ممیزی یکی از بهترین دروس آموخته شده جهت کسب بهترین امتیاز و تصاحب محصولات کنسول مرکزی لوکس مرسدس بنز مدل S-class است.
در این مقاله خواهید دید چگونه این شرکت در مدت 3 ماه از امتیاز 68% (وضعیت قرمز-ناموفق) به امتیاز 96% (وضعیت سبز-موفق) ارتقاء پیدا نموده.

ادامه مطلب »
دوره های آموزشی

دوره مربیگری و رهبری

رهبری با مقوله انسان و بافت (Context) در ارتباط است . رهبری فقط تکنیک نیست و نمی‌توان یک سبک مشخصی را توصیه نمود. هر کدام از رهبران فرش خود را می‌بافند. در این دوره سبک‌های مختلف رهبری موردبحث قرار می‌گیرد (مدل‌های CCL و BLD). سه نیاز روان‌شناختی انسان‌ها شامل حس خودفرمانی، شایستگی و حس تعلق موردبحث قرار می‌گیرد. بررسی مسائل فنی و آداپتور برای شرکت‌کنندگان با مثال تشریح شده و منابع کاربردی معرفی می‌گردد.

ادامه مطلب »
انتشارات

کتاب کنترل آماری فرایند

کنترل آماری فرایند یک روش مدیریتی است که در آن از تحلیل آماری استفاده می‌شود تا فرآیندها و فعالیت‌های کسب‌وکار را مانند تولید، خدمات، یا فرآیندهای دیگر، نظارت کند و بهبود آن‌ها را تسهیل کند. هدف اصلی این روش، کنترل و مدیریت دقیق فرآیندها و کاهش تغییرات و ناپیوستگی‌های ناخواسته در طول زمان است تا محصولات یا خدمات به شکل پایدار و با کیفیت تولید شوند.

ادامه مطلب »
دوره های آموزشی

دوره آموزشی مفاهیم پایه آماری

این موضوع تا به حدی مهم است که در استاندارد IATF خودرویی بندی را به آن اختصاص داده است . (بند شماره 9.1.1.2 با عنوان مفاهیم پایه آماری) هم چنین برای صنایع دارویی در بخش صحه‌گذاری فرایندها در GMP این موضوع نیز دارای اهمیت زیادی است.

ادامه مطلب »
دوره های آموزشی

مدل تعالی کسب و کار بر اساس ارزش های مشترک(مبتنی بر EFQM)​

مناسک فاخته مدلی است با نگرش اسلامی جهت رشد و تعالی کسب و کار ها و با توجه به اینکه ارزش ها و مفاهیم بنیادی مطرح شده در این منظومه بر اساس ارزش های مورد توجه در اعتلای مراتب نفس انسان تنظیم شده، بنگاه هایی که موفق به اجرای این مدل و نهادینه نمودن ارزش ها و مفاهیم بنیادی مطرح شده در آن شوند، ارتباطات بین کارکنان آن بنگاه ها بر اساس محبت، شایسته سالاری و ارزش های والای انسانی پی ریزی می شود.

ادامه مطلب »
دوره های آموزشی

دوره آموزشی مدیریت از راه ارزش ها

در این دوره آموزشی قصد داریم با مفهوم مدیریت به روش ارزش ها یا به اختصار MBV آشنا شویم. در بسیاری از سازمان ها ، مشکلات عمده ای در عملکرد و بهره وری وجود دارد که بخشی از آن به سبک پدرسالارانه حاکم بر فرهنگ سازمان ها بر می گردد.

ادامه مطلب »
ممیزی فرایند عمیق
ممیزی فرایند عمیق

معرفی و آشنایی با چرخه ممیزی فرایند عمیق، مربیگری و رهبری حل مسئله​

کتاب “ممیزی فرایند عمیق، مربیگری و رهبری حل مسئله” بر مبنای مدل 6.3 PQP، در وهله نخست میزان فاصله بین واحدهای مهندسی و تولید را با رویکردی کاملاً فرایندی و بصورت عمیق استخراج نموده و نتایج را بصورت گزارشات کمّی ارائه می نماید. ارائه کارنامه عملکرد با ذکر جزئیات امتیاز دهی باعث همگرایی و توافق بر روی اولویت برنامه های بهبود در داخل سازمان ها می گردد.در ادامه اگر سازمان نیاز به حمایت های بیشتر برای انجام تغییرات داشته باشد، لازم است از خدمات مربیگری استفاده نماید.

ادامه مطلب »
انتشارات

کتاب ممیزی فرایند عمیق،مربیگری و رهبری حل مسئله​ PQP6.3

کتاب “ممیزی فرایند عمیق، مربیگری و رهبری حل مسئله” بر مبنای مدل 6.3 PQP،در وهله نخست میزان فاصله بین واحدهای مهندسی و تولید را با رویکردی کاملاً فرایندی و بصورت عمیق استخراج نموده و نتایج را بصورت گزارشات کمّی ارائه می نماید. ارائه کارنامه عملکرد با ذکر جزئیات امتیاز دهی باعث همگرایی و توافق بر روی اولویت برنامه های بهبود در داخل سازمان ها می گردد.

ادامه مطلب »
انتشارات

مقاله رویکرد ISO/TS 16949:2002 در مدیریت زنجیره تامین

اگر مدیریت زنجیره تامین در صنعت خودرو توانسته است بـا بکارگـیري شـیوه هاي مؤثر شاخص هاي عملکرد پیمانکاران خود را کنترل و بهبود دهد ( گزارش سال 1999 گروهAIAG نشان میدهد بیش از 8 میلیون دلار صرفه جویی جهت هر شرکت حاصل شده است.) چرا سایر زنجیره هاي تامین از مدلها و استاندارد هاي آنها استفاده ننمایند؟

ادامه مطلب »
IATF 16949 internal auditor training
دوره های آموزشی

دوره آموزش ممیزی داخلی IATF 16949:2016

دوره آموزشی استاندارد IATF 16949:2016 برای علاقه مندان برگزار می گردد.این دوره برای توانمندسازی شرکت کنندگان جهت برنامه ریزی، انجام و مدیریت ممیزی های داخلی مطابق با اصول و رهنمودهای ISO 19011 و الزامات IATF 16949 ارائه شده است.

ادامه مطلب »